Главная » Новости » Здорові нирки

Здорові нирки

 

Здорові нирки: що необхідно врахувати?

 

Нирки виконують колосальний обсяг роботи:


  • очищають кров від токсинів і шлаків;
  • підтримують водно-сольовий і кислотно-лужний баланс;
  • виділяють гормони, що стимулюють утворення гемоглобіну;
  • регулюють метаболізм;
  • впливають на кількість кальцію в крові і вироблення вітаміну D;
  •  допомагають регулювати артеріальний тиск.

Здорові нирки очищають кров близько 300 разів за добу, тобто в середньому кожен день через них проходить 1500 літрів крові.

 

 

Що ж потрібно і чого не варто робити, щоб зберегти нирки здоровими? 

 

Ниркам важливо: яке у вас харчування?

Ниркам не все одно, як ви харчуєтеся. Адже від вашого раціону безпосередньо залежить їх обсяг роботи.

___________________________________________________________

Для гарного функціонування нирок щодня необхідно вживати до 2,3 мг вітаміну В6. Він міститься в птиці, рибі, молоці, яйцях, картоплі, часнику, дині, пшеничних висівках. Також для нирок корисні огірки, гарбуз, кабачок, солодкий перець, кавун, суниця, кріп, селера, салат і петрушка.

___________________________________________________________

 

А ось від напівфабрикатів, кави і газованих напоїв вони, м'яко кажучи, не в захваті. Як і від надмірного вживання солоної їжі. Добова норма солі для здорової людини становить не більше 5 г (чайної ложки) в день. Все, що понад, вже змушує нирки працювати понаднормово. Шкідливо і вживання великої кількості м'яса. Адже в ньому міститься білок, який організм виводить через нирки. Якщо вони не справляються з цим завданням, то в них починають утворюватися камені. Це не означає, що від білкової їжі треба повністю відмовитися: вона має бути присутня в раціоні, але в помірній кількості.

 Води ковток - радість для нирок

Чиста вода для нирок є справжнім напоєм здоров'я. Вона необхідна організму для виведення шкідливих речовин. Вживання достатньої кількості води допомагає ниркам справно працювати.

 

Лікарі відзначають, що ризик утворення каменів в нирках в два рази вище серед людей, які не п'ють достатню кількість води. Добова норма споживання рідини для кожної людини індивідуальна і залежить від багатьох факторів: статі, фізичного навантаження, маси тіла, клімату, загального стану здоров'я і т.д. Але, за словами фахівців, приблизно для нормальної роботи нирок при відсутності захворювань дорослій людині необхідно випивати 2 літри чистої води в день.

 

 

У нирок немає настрою :( від шкідливої поведінки

Шкідливі звички тому і називаються шкідливими, що завдають удару по всьому організму. І нирки тут не виняток. Алкоголь і куріння погіршують їх функціонування, змушуючи працювати в кілька разів інтенсивніше, щоб позбавити організм від надійшли токсинів.

Також під впливом нікотину погіршується мікроциркуляція в судинах. А чим менше крові надходить до нирок, тим гірше вони працюють. Крім того, курці знаходяться в групі ризику розвитку раку нирки. І в цьому відношенні, варто відзначити, небезпечні не тільки сигарети, а й сигари і трубки.

Негативний вплив на роботу нирок має хронічне недосипання, адже під час сну відбувається відновлення клітин організму, в тому числі ниркової тканини.

 

 

Нирки сумують, коли постійно сидять

 

Щоб зберегти нирки здоровими, потрібно рухатися. Сидяча робота і малорухливий спосіб життя сприяють застою рідин, зменшення швидкості кровотоку, зміни складу крові, тобто ускладнює роботу видільної системи. Для відновлення правильної циркуляції крові, необхідно робити невелику розминку або гімнастику щогодини. Слід пам'ятати, що регулярні фізичні вправи допоможуть запобігти виникненню каменів у нирках. Але тут головне не перестаратися. Адже різке підвищення фізичної активності може спровокувати розвиток некрозу скелетних м'язів, що, в свою чергу, загрожує надходженням занадто великої кількості токсинів в нирки.

 

Правильна тактика: здорова профілактика

 

Лікарі ще називають нирки «німим органом», так як зниження ниркової функції розвивається найчастіше без прояву будь-яких зовнішніх симптомів. Тому дуже важливо проходити профілактичні дослідження у фахівців, здавати загальні аналізи крові та сечі, які допоможуть вчасно виявити порушення функції нирок і розпочати лікування ще до розвитку незворотних процесів і ускладнень.

А якщо у вас буває біль в промежині з іррадіацією в поперек, труднощі з сечовипусканням, підвищення температури без симптомів вірусної інфекції, виникає нудота - потрібно негайно звернутися до фахівця.

Лікарі в комплексному лікуванні часто рекомендують відвідати курорт Трускавець та пройти курс лікування мінеральними водами. Надзвичайно ефективною в лікуванні та профілактиці практично усіх захворювань нирок, сечовивідних шляхів, простати у чоловіків - є вода Нафтуся.    

 

В результаті Нафтуся бореться із запаленням в сечових шляхах, знімає спазми, надає антисептичну дію, покращує сечовипускання, що доведено в багатьох дослідженнях. Воду призначають при профілактиці запальних захворювань нирок (пієлонефрит) та сечового міхура (цистит). При гострих інфекційних захворюваннях Нафтуся зазвичай доповнює антибактеріальну терапію. В післяопераційний період в Трускавці можна пройти реабілітаційний курс. Однак варто пам'ятати, що рекомендації щодо особливостей схеми лікування і тривалості повинен давати лікар.


Комментарии (0)Поддержка туристовЗдоровье родителейТрансфер