Главная » Новости » Їдемо в Карпати - курорти та "Карпатське море"

Їдемо в Карпати - курорти та "Карпатське море"

Поездка в Трускавец

 

До Моршина зі Львова - 83 км по трасі Е471, або близько двох годин їзди. Далі відстані менше: від Моршина до Урича - близько 60 км, або півтори години на поїздку, від Урича до Трускавця - близько 30 км, які ви подолаєте за годину. А між Трускавцем і Дрогобичем - всього 12 км, або півгодини їзди.

 

Північне передгір'ї Карпат обіцяє особливий відпочинок. Тутешній пейзаж відрізняється від класичного високогір'я і називається Зовнішніми, або Скибові Карпатами. Порода цих невисоких скельних утворень - пісковики і флішем, осадові відкладення, які сформувалися з древніх морів. Так як породи ерозійні, то скелі Зовнішніх Карпат мають химерні і дуже мальовничі форми. Крім насолоди гірськими пейзажами, в поїздці по карпатським містечках і селах на південь від Львова ви можете попутно оздоровитися і попити мінеральної води в місцевих бальнеологічних курортах - Моршині та Трускавці.

 

У пошуках "Грибка"


Моршин - невелике і дуже красиве місто, яке ще з XIX століття відомий як бальнеологічний курорт. Свідоцтво старих часів - санаторій "Мармуровий палац" - ви можете побачити в центрі міста в оточенні парку. Якщо ви не маєте наміру затримуватися в Моршині, а хочете тільки погуляти, то міський парк стане для цього ідеальним місцем. А якщо з вами діти, варто зайти в контактний зоопарк "Зоотрополіс" при "Мармуровому палаці", де живуть павичі, співочі птахи, карликові вівці і єноти, а також лугові собачки - насправді гризуни, схожі на ховрахів.

 

Також в Моршинському парку є великий бювет під назвою "Грибок" для всіх бажаючих - там ви можете попити води і купити сувенір. А ще тут є алея вуличних скульптур, великих крапель води, в яких цікаво грати дітям.

 

Оборонний форпост


Після затишного курортного Моршина наступний пункт подорожі - село Урич, біля якого знаходиться оборонний комплекс Тустань. Наскальний дерев'яна фортеця розташована на скелях-песковіках висотою 85 м. Це унікальний пам'ятник давньоруської архітектури домонгольського періоду. Пізніше Тустань входила в систему оборонних фортець Галицько-Волинського князівства і розташовувалася в трьох скельних групах, які називаються Камінь, Мала скеля і Гострий камінь.

 

 

фортеця Тустань

Північне передгір'ї Карпат обіцяє особливий відпочинок

 

Ці скелі гострими зубцями спрямовані в небо, вони служили природними стінами місту, а між ними на плато розміщувалися дерев'яна фортеця і городище. Згодом Тустань втратила своє оборонне і торгове значення, місто прийшов в занепад. Руїни фортеці привернули увагу мандрівників і етнографів тільки в кінці XVIII століття - з тих пір це місце невпинно досліджують. Пам'ятник став основою для створення Державного історико-культурного заповідника "Тустань" у 1994 році. Музей відкритий з квітня по жовтень, працює щодня з 10:00 до 18:00. Можна пройтися по маршрутах, прокладених серед скель, відвідати музей Тустані і етнографічний культурний центр "Хата у Глубокім". Вартість квитка - 52 грн, пільгова ціна - 26 грн, екскурсія коштує 100 грн. Замовлення екскурсій: (067) 671-33-45.

 

Похожие новости:

 

ПРОДОВЖЕННЯ - курорти та "Карпатське море" 2 частина


Комментарии (0)Поддержка туристовЗдоровье родителейТрансфер