Главная » Новости » Продовження - курорти та "Карпатське море"

Продовження - курорти та "Карпатське море"

Їдемо в Карпати - частина 2

 

"Карпатське море" - проект,  який не здійснили!

На захід від Урича, в долині річки Стрий, між селами Сопіт і Довге можна побачити дивні споруди - бетонні конструкції на березі річки, вмуровані в товщу скель бетонні тунелі діаметром 6 м і залишки дамби. Це свідчення нереалізованого проекту під умовною назвою "Карпатське море". У 1979 році радянська влада збиралися перетворити долину Стрия в величезне водосховище і ГЕС, щоб забезпечувати водою Львів, а за неофіційними легендам - ​​побудувати тут військовий об'єкт з балістичними ракетами, і гідроелектростанція служила б його "прикриттям". Будівництво почали, але щось пішло не так: зсув знищив частину побудованих конструкцій, а через невдалий підриву по горі пішли тріщини, і до неї вже не можна було прикріпити масивні споруди дамби. З розвалом СРСР проект закинули. Решта конструкції стали об'єктом індустріального туризму: знаходиться чимало охочих пройтися по тунелях. Якщо ви зважитеся на це, будьте обережні: тунелі майже на метр затоплені водою, всередині стирчить багато арматури, і виходять вони на озеро, а навесні вихід повністю покритий водою. За словами досвідчених дослідників, як мінімум потрібні костюм хімзахисту і потужний ліхтар, а краще - човен. А ми рекомендуємо просто подивитися з боку на це невдале "чудо соціалізму".

 

До цивілізації

 

Щоб відійти від екстремальних пригод і повернутися до цивілізації, варто відвідати Трускавець і Дрогобич. У Трускавці, курорті зі знаменитою водою "Нафтуся", дуже приємно гуляти в центральному парку "Адамівка" - він затишний, тінистий, з двома бюветами. Поруч знаходиться самий колоритний об'єкт міста - Художній музей Михайла Біласа.

Цей уродженець Карпат був народним майстром декоративного мистецтва - вишивав рушники і панно, ткав гобелени, килими, ліжники (ковдри та пледи ручної роботи з овечої вовни). Понад 400 робіт Біласа виставлені в музеї, розташованому в незвичайному будинку - дерев'яної модерністської віллі Гопляна з гарними різьбленими галереями і вітражами всередині.

 

Дрогобич 10 км. від Трускавця

 

Щоб відійти від екстремальних пригод і повернутися до цивілізації, варто відвідати Трускавець і Дрогобич

 

У півгодини їзди від Трускавця знаходиться Дрогобич - красиве старовинне місто, де чимало красот, але радимо обов'язково відвідати місцевий краєзнавчий музей. Він розмістився в Палаці мистецтв "Вілла Б'янки" - неймовірно гарному будинку, зведеному в кінці XIX - початку XX століття в стилі венеціанського модерну. Нині на "Віллі Бьянкі" показують багатющу колекцію - від археологічних і етнографічних експонатів до європейського живопису XVII-XX століть і історичних документів.

 

ДЕ зупинився на нічліг

 

Курортні міста пропонують найширший вибір готелів, хостелів та апартаментів. У Моршині  і Трускавці ціни ціни приблизно одинакові,  самий бюджетний варіант стартує від 300 грн на добу,більш комфортні умови від 500 грн. Але зупинитися на нічліг можна і в селі Урич - в екосадибі "Хата до сонця", у відреставрованому бойківському будинку. Тут ціни стартують від 150 грн за місце, тел. для бронювання: (068) 457-03-01.

 

ДЕ поїсти

З гастрономічними задоволеннями в Карпатах немає проблем. У містах маса кафе і ресторанів, в тому числі і при готелях і санаторіях. Є варіант для обіду і в селі Урич - кафе "Батьківська хата". Там вас нагодують смачними стравами української та кавказької кухні і наллють чарку Калганіка.

 

ДЕ зробити краще фото

 

Пейзажі Тустані порівнюють з фентезійних світом "Володаря кілець", і ці скелі обожнюють любителі тематичних фотосесій.

 

Порада 

Якщо ви будете в околицях села Урич на початку серпня, то зможете потрапити на фестиваль української середньовічної культури "Ту стань!" На цей захід збираються майстри, які відтворюють середньовічні ремесла і передають колорит епохи. Також на фестивалі показують постановочні бої, що проходили в той час. В цілому там можна весело провести час.

 

 

Похожие новости:

 

Їдемо в Карпати - курорти та "Карпатське море" 1 частина


Комментарии (0)Поддержка туристовЗдоровье родителейТрансфер